Müzeler

Edremit Körfezi Müzeleri

 

Burhaniye Kuva-Yı Milliye Müzesi

       Eski Halkevi binası ve Askeri Mahfel olarak kullanılan tarihi taş binayı restore edilerek  bu tarihsel değerin kazanımı sağlanmıştır. 

 

A.Sıdıka Erke Edremit Etnoğrafya Müzesi

        Zemin katta Kuva-yi Milliye dönemini yansıtan bir oda bir idari oda ve hanay tabir edilen 120 m2lik geniş salon kültürel amaçlı kullanılmak üzere düzenlenmiştir. Üst katta baş oda ve sofa bulunmaktadır. Odalarda 18 yy. ve 19 yy döneminin Edremit ev yaşamına ilişkin geleneksel el sanatları ile bezenmiş ev eşyası giysi ve günlük yaşamını yansıtan eşyalar sergilenmektedir. 
Pazartesi günleri hariç mesai saatleri içinde gezilebilmektedir.
Burhaniye Kuva-Yı Milliye Müzesi

 

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

         Alibey Kudar isminde bir İlkokul Öğretmeni tarafından kurulan Güre Belediyesi sınırları içerisindeki Tahtakuşlar Köyü`deki Özel Etnografya Galerisi`dir.Galeride, Orta Asya`dan Türkiye`ye göç eden Konar - Göçer Türk Boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları ve Kazdağı (eski adı İda Dağı) efsaneleri sergilenmektedir. Ayrıca özel sanat eserlerinin sergilendiği bir sanat galerisi de bulunmaktadır.

altbiletbanner

www.edremitucakbileti.com - www.edorentacar.com - www.edremitkocaseyithavalimani.com - www.edremitairport.com - www.edoucakbileti.com 

Kuruluşumuz, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.