Pegasus Uçak Bileti

pegasus 3         EDO UÇAK BİLETİ : 0 266 372 23 36 - 0 545 372 23 36

HAVALİMANI SERVİS : 

Edremit Kocaseyit Havalimanı - Altınoluk Hattı : 0 549 808 88 83 

 Edremit Kocaseyit Havalimanı - Ayvalık Hattı : 0 549 808 88 81 

 

 

Pegasus  Online İşlemler ve Diğer Gerekli Bilgileri

pegasus 3 Pegasus - Online E-Bilet Görüntüleme

 pegasus 3 Pegasus - Online Check-in

 

Yolcu Adı  
Yolcu Soyadı
Rezervasyon No (PNR)
 

pegasus 3 Pegasus - Bagaj Hakkı Bilgileri

 

Serbest ve Fazla Bagaj

 

 • Önemli Duyuru : Aktarmalı uçuşu olan transfer misafirlerimizin ilk çıkış noktasında fazla bagaj ücreti ödemesi durumunda, ödeme yapıldığını gösteren; makbuzu son noktaya kadar muhafaza etmesi gerekmektedir
 • Yapılan yeni uygulama netcesinde misafirlerimiz ister  bilet alım esnasında isterse  seyahate başlamadan önce herhangi bir zamanda WEB, Call Center ve yetkili acentelemizden daha düşük ücretlerle fazla bagajları için önceden ödeme yapabileceklerdir.
 • Serbest bagaj hakkı İç hatlarda 15 kg,  Dış hatlarda 20 kg’dır. 2 yaşından küçük bebeklerin bagaj hakkı ise tüm hatlarda 10 kg’dır.
 • Beraberinizde taşıyacağınız ve serbest bagaj hakkını aşan kilolarınız için asagıda verilen ücretlerle WEB sitemizden, çağrı merkezimizden ve yetkili acentelerimizden uçuşa 4 saat kalana dek ödeme yapabilirsiniz.
 • Satın alabileceğiniz max kg hakkı 20 kg olup, ücretler 5 kg, 10kg ve 20 kg basamaklarla belirlenmiştir. WEB sitesinden asagıdaki tabloda belirtilen ücretlerle (bkz.tablo sütun 4) ödeme yapılır.
 • Serbest taşıma hakkı olan iç hatlarda 15kg, dış hatlarda 20kg üzerinde fazla bagajınız olması halinde WEB sitesinden uçuş öncesi kilo hakkı satın alınmaması halinde  artan deger için havalimanlarında fazla bagaj ücreti üzerinden ödeme yapılması gerekmektedir.
 • Önceden satın alınan bagaj kg hakkının, uçuşa getirilen bagaj ağırlıgından daha az olması halinde, fazla ödenen kg için iade yapılamaz. Eksik kg ödemesi yapılmıs ise aradakı kg farkı kadar havalimanında fazla bagaj ücretleri üzerinden ödeme yapılmaktadır.(bkz. Tablo sütun 3)
 • Bebekler için kg satışı yapılmamaktadır.
 • PNR da birden fazla kişi olması durumunda her bir misafir için ayrı ayrı bagaj kg hakkı satın alınmalıdır.
 • Satın alınan kg hakkı bir başka kişiye devredilemez.
 • Rezervasyon değişikliklerinde satın alınan bagaj kg hakkı , değişiklik yapılan yeni uçuşa otomatik olarak aktarılır. Varsa ücret farkı tahsil edilir veya iadesi yapılır.
 • Ucusun iptali durumunda satın alınan kg ücreti de otomatik olarak iade edilir. Uçuş iptal edilmeden bagaj iadesi yapılmaz.
 • Avantaj Paket ve Ekstra Paket alan misafirlerimiz için, paket kapsamına dahil olan ek bagaj hakkı serbest bagaj haklarının üzerine ücretsiz olarak eklenecektir. Avantaj veya Ekstra Paket alan misafirlerimiz kendilerine verilen ek bagaj hakkının haricinde bagaj almak isterlerse bu işlemlerini sadece havalimanında gerçekleştirebileceklerdir. Avantaj Paket ve Ekstra Paket detaylı bilgileri içintıklayınız  
  •     Karşılıklı uçuşlarda geçerlidir.
  • İki yaşından küçük yolcuların bagaj hakkı 10 kg'dır.
  • 08 Temmuz itibariyle dış hattan iç hatta ya da iç hattan dış hatta devam uçuşu olan misafirlerin fazla bagaj ücretini havalimanından ödemesi durumunda dış hat uçuşuna ilave olarak iç hat uçuşu için misafirden Kg başı 1 Euro tahsil edilecektir.
  • Dış hattan iç hatta  ve iç hattan dış hatta olan bağlantılı uçuşlarda, dış hattın serbest bagaj hakkı uygulanır.
  • Dış hattan iç hatta, iç hattan dış hatta ve dış hattan dış hatta olan bağlantılı uçuşlarda beraberinizde taşıyacağınız ve serbest bagaj hakkını aşan kilolarınız için avantajlı ücretlerle WEB sitemizden, çağrı merkezimizden ve yetkili acentelerimizden uçuşa 4 saat kalana dek yapılacak ödemelerde her hattın ücreti toplanarak hesap edilecektir. Örneğin: Adana’dan İstanbul aktarmalı Roma’ya doğru bir uçuşta uçuşa 4 saat kalana dek 1kg fazla bagaj ücreti Adana – İstanbul: 4TL + İstanbul – Roma: 4 Euro olarak toplam 4TL + 4 Euro olarak hesaplanır. İç hattan iç hatta, Türkiye’den Lefkoşa’ya ve Lefkoşa’dan Türkiye’ye olan uçuşlarda beraberinizde taşıyacağınız ve serbest bagaj hakkını aşan kilolarınız için avantajlı ücretlerle WEB sitemizden, çağrı merkezimizden ve yetkili acentelerimizden uçuşa 4 saat kalana dek yapılacak ödemelerde sadece çıkış hattının ücreti geçerlidir.
  • 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, İç hat ve Kıbrıs uçuşlarımızın havalimanı fazla bagaj ücretleri ile İç hat uçuşlarımızın Web bagaj ücretlerinde değişikliğe gidilecektir. İç hatlar; 7 TL'den 8 TL'ye; Kıbrıs çıkışlı iç hat uçuşlar; 6 TL'den 7 TL'ye ve İçhat Web kg ücretleri de 3 TL'den 4 TL'ye yükseltilecektir. Bu ücretler, 01 Aralık 2014 tarihi itibariyle satın alınan biletlerde geçerli olup, uçuş olarak 01 Ocak 2015 tarihinden sonrasını kapsayacaktır. Bu tarihlerden önce alınan biletler için eski tarifemiz geçerli olacaktır.

Sıvı Taşıma Kuralları

Yolcu beraberindeki sıvı-jel niteliğindeki eşyaların Havacılık Güvenliğinde yarattığı riskler nedeniyle 6 Kasım 2006 tarihinden itibaren geçerli olan Avrupa Topluluğu ve İngiliz Sivil Havacılığı El Bagajı Taşıma Yönetmeliği, buna bağlı olarak Yeni Duty Free Uygulamaları aşağıda belirtildiği gibidir.

Misafirlerimizin mağduriyetini önlemek için tehlikeli madde kategorisine girmeyen, doğru ve akmayacak şekilde paketlenmiş (turşu suyu hariç) her sıvı, 5 litreye kadar uçak altında taşınabilecektir. 5 litre üzerinde ki her sıvı için Çağrı Merkezi'nden onay alınması gerekmektedir.

Avrupa Topluluğu Sıvı-Jel Niteliğinde Eşya Taşıma Kuralları

 • Sıvılar veya benzeri yoğunluktaki (jeller, losyonlar, kremler, diş macunu, sprey, deodorant) maddeler yolcu beraberinde sadece az miktarlarda ve küçük paketlerde taşınabilecektir.
 • Her bir paket maksimum 100 ml kapasitede olmalıdır.Muhteviyatı dışarıdan görünebilen ağzı açılıp kapanabilen saydam bir poşetin içinde taşınabilecek olan bu paketler için yolcu başına toplam ağırlığın 1 litreyi geçmeme zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Saydam poşetler, kontrol noktalarında el bagajı sahipleri tarafından şahsen çıkartılarak, görevli güvenlik personeline gösterilecek ve X-Ray kontrol cihazına bırakılacaktır.
 • Saydam poşetlerin, genellikle derin dondurucularda kullanılan, açılıp kapanabilir nitelikte, sızıntı ve akıntıyı önleyici özellikte olması gerekmektedir.
 • İlaç ve bebek maması gibi maddelerin kendi özel paketlerinde taşınmasına müsade edilmekle beraber, kontrol noktalarında güvenlik personeline el bagajlarından çıkartılarak gösterilmeleri gerekmektedir.

Bu uygulamanın aynısı Türkiye'den yapılan dış hat uçuşlarında da geçerlidir. Antalya Havalimanı'nda bu uygulama 15 Nisan 2009 tarihinden itibaren uygulanmaktadır. İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Dalaman Havalimanlarında 01 Ekim 2009, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nda ise 01 Ocak 2010 itibarıyla uygulanmaya başlanacaktır. Poşetler kontuarlardan veya belirlenmiş noktalardan tedarik edilebilecektir.

Terminal’de ve Uçak İçinde Duty Free Alışverişi Uygulamaları:

Terminalde

 • Mağazalar, özel mühürlü ve saydam alışveriş poşetleri içinde satış yapacaklardır. mağaza personeli, alınan ürünlere ilişkin satış bilgilerini gösteren makbuz veya makbuzları (alışveriş tarihi, alışverişin yapıldığı yer) poşet açılmadan dışarıdan okunacak şekilde içine yerleştirecektir.
 • Mağazaya ait saydam poşetlerin ağzı, mağaza personeli tarafından mühürlenecek olup, bu poşetler son uçuş noktasına kadar yolcu tarafından kesinlikle açılmayacaktır.

Bu işlemlerin yapılmadığı mağzalardan yapılan alışverişler sonucu satın alınan ürünlere güvenlik kontrolleri sırasında el konulabilir.

3 bacaklı/transit yolculu uçuşlarda

(Ülke veya şehir ayırımı yoktur: Örneğin AYT/ZRH/MUC/AYT veya AYT/LNZ/SZG/AYT )

 • Ülkemiz meydanları da dahil olmak üzere AB üyesi olmayan ülkelerin Duty Free mağazalarından yapılan sıvı nitelikli ürün alışverişi için ilk varış meydanında inen yolcular açısından bir sınırlama yapılmamıştır. (Yukarıdaki örneklerde ZRH ve LNZ)
 • Ancak yine Ülkemiz meydanları da dahil olmak üzere AB üyesi olmayan ülkelerin Duty Free mağazalarından alışveriş yapmış olan yolcular ikinci varış meydanında (MUC ve SZG) inecekler ise sıvı nitelikli ürünleri ara istasyonda gümrük-güvenlik yetkilileri alıkoyacak, yolcuların uçağa bu ürünlerle tekrar geri dönmelerine izin vermeyeceklerdir. Sıvı nitelikli olmayan ürünlerde de saydam poşet, poşet içinde alışveriş bilgilerini içeren satış makbuzu bulunması ve poşetin mührünün açılmamış olması şartını arayacaklardır. Bu şartlara uymayan poşetler ve ürünler de alıkonulmuş olacaktır.

AB üyesi ülkelerin hedefledikleri tedbir kendi ülkelerinden kalkış yapacak bir uçuş öncesi AB üyesi olmayan ülkelerden alınmış ürünlerden kaynaklanabilecek güvenlik risklerine engel olmaktır. Düşük ihtimal olmakla birlikte eğer yolcu alışverişini daha önceden AB üyesi bir ülkeden veya AB üyesi bir ülke havayolundan yapmış ise gerekli şartlar yerine getirilmiş olma kaydıyla poşetler ara istasyonda yolcu beraberinde bulundurulabilecektir. Gerekli şartlar yine aynıdır: Saydam poşet, poşet içinde alışveriş bilgilerinin olduğu satış makbuzu bulunması ve poşetin mührünün açılmamış olması.

3 bacaklı/transit yolculu uçuşlarımızdaki uygulama şekli

 • Bu bilgilerin yolcularımıza en geç check-in aşamasında, Gümrüklü Salona geçmeden önce verilmesi için çeşitli çözümler üzerinde çalışılmaktadır.
 • Duty Free Satış Anonsu D paragrafında belirtildiği şekilde gerçekleştirilecektir.
 • Yurtiçi meydandan kalkış yapılan ilk bacakta (Örn AYT/ZRH veya AYT/LNZ) ilk varış meydanında inecek yolcularımıza sadece sıvı nitelikli değil, hiçbir duty free satışı yapılamayacaktır.

1 Mart 2009 tarihi itibariyle ICAO ve ECAC kuralları gereği havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el/kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlamaya gidilecektir.

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN ÖNEMLİ DUYURU

Havayolu ile seyahat edecek yolcuların, seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el/kabin bagajlarında taşıyabilecekleri sıvılarla ilgili sıvı kısıtlaması düzenlemesi, halen dış hat uçuşlarında uygulanmakta olup, 1 Mart 2012 tarihi itibariyle İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen, 1 Nisan 2012 tarihi itibarıyla da tüm iç hat uçuşlarında da uygulanacaktır. Kabin bagajlarında taşınmasında sınırlama getirilen sıvılar, uçak altı bagajlarda havayolu işletmesinin kuralları içinde taşınabilecektir.

El/kabin bagajı yolcuların son güvenlik kontrol noktasından geçtikten sonra uçak içerisine götürdükleri bagajlardır.

Kısıtlamaya dahil olan sıvılar:

- Su, şurup, içecekler dahil her türlü sıvı,
- Kremler, losyonlar, yağlar (kozmetik yağlar dahil), kolonya, parfümler, maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç),
- Traş köpükleri, deodorantlar, diş macunu dahil her türlü macun kıvamındaki maddeler,
- Reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler ve jeller,
- Kontak lens sıvıları, şampuanlar, sprey ve aerosoller ve yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.

Söz konusu uygulama ile yolcuların seyahatleri esnasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmalarıyasaklanmamakta olup, miktarı kısıtlanmaktadır. Her yolcu yaklaşık 20 cmx20 cm boyutlarında 1 litrelik ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde her birinin hacmi 100 ml yi geçmemek üzere sıvı, jel ve sprey ürünlerini bulundurabilir.

Uygulama:

- Her yolcu 1 adet şeffaf plastik poşet taşıyabilir.
- Poşet içerisinde konulan her bir ürün maksimum 100 ml olabilir.
- İçindeki miktara bakılmaksızın kabı 100 ml den büyük ürünlerin geçirilmesine müsaade edilmez.
- Yolcuların el bagaj/çantalarındaki sıvı ürünleri son güvenlik kontrol noktasında göstermeleri ve x-ray cihazına ayrı olarak koymaları gerekmektedir.
- Check-in’e verilen uçak altı bagajlarda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmamaktadır. Ancak, Havayolu işletmesinin kuralları geçerlidir.
- Yolcuların çantalarını hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak sıvı ürünleri uçak altı bagajlarına koymaları kolaylık sağlayacaktır.

İstisnalar;

Özel durumlar göz önünde bulundurularak kısıtlamada bir takım istisnalar uygulanacaktır. Örneğin bebek ile seyahat eden yolcuların seyahat süresince yetecek miktarda mama/süt bulundurabilmeleri veya ilaç kullanımı zorunlu olan yolcuların seyahat süresince yeterli olacak miktarda ve orijinal ambalajında olmak kaydıyla ilaç bulundurabilmeleri mümkündür. Ancak son güvenlik kontrol noktasında söz konusu yolculardan mama veya ilacı tatmaları veya hastalığı/ilaç kullanımı ile ilgili belgeleri istenebilir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu Sıvı Kısıtlamaları broşürü için tıklayınız.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı Sıvı Kısıtlamaları tanıtıcı filmini buradanizleyebilirsiniz.

Kayıp ve Hasarlı Bagaj

Bagaj Aksaklıkları

Kayıp ve / veya Hasarlı bagaj aksaklığı ile ilgili havalimanındaki Yer Hizmetleri’ne bağlı Kayıp Bagaj Ofisleri’ne aynı gün varış salonunu terketmeden başvurarak rapor tutturmanızı ve istenen bilgileri eksiksiz olarak vermenizi önemle rica ederiz. Havayolu şirketlerinin bagaj sorumlulukları sınırlı olduğundan önemli eşyalar el bagajında taşınmalıdır.

•Bagajın içerisinde kırılabilir ve bozulabilir maddeler, elektronik aletler, müzik aletleri, ilaçlar, değerli eşyalar (para, mücevherat, ticari ve kıymetli döküman, pasaport ve kimlik v.b.), tehlikeli maddeler (ateşli silah, mermi, kimyasal nitelikli madde v.b.) bulundurulamaz. Bu tür eşyaların kaybından ve zarar görmesinden taşıyıcı sorumlu tutulamaz.

•Birlikte seyahat etmelerine ragmen farklı PNR larda rezervasyon kayıtları olan misafirlerin herhangi bir sorun yaşamaması için aksaklık raporunda bu durum belirtilmelidir. Kendi adına bagaj etiketi ibraz edemeyen misafirlerimize karşı hiçbir sorumluluk kabul edilmez.

•Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. misafir sorumluluğundaki uçak içerisinde unutulan,kaybolan ve hasarlanan eşyalardan sorumlu değildir.

 Misafirlerimize özel seyahat sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir. İsim etiketini eksiksiz olarak doldurduktan sonra bagajınızın  üzerine takmayı unutmayınız.

Online kayıp bagaj takibi için http://www.flypgs.com/pegasus-ile-ucus/bagaj-takibi.aspx linkini tıklayınız.

Kayıp Bagaj 

Bagajı çıkmayan misafirlerimiz aynı gün varış salonunu terketmeden ilgili havalimanındaki Yer Hizmetleri’ne bağlı Kayıp Bagaj Ofislerine;

•PNR Numarası ,Seyahat bileti,boarding kart  

•Bagaj etiketi, 

•Kimlik (Hüviyet, pasaport), 

ile müracaat ederek Kayıp Bagaj Raporu (PIR) tutturmalıdır ve bu evraklar saklanmalıdır. WorldTracer sisteminden (dünyadaki pek çok havayolu tarafından kullanılan küresel bagaj izleme sistemi)  tutulan Kayıp Bagaj Raporu ile bagajın araştırması başlatılmış olur.

Kayıp bagajların takibini dilediğiniz zaman internetten yapabilmek için lütfenwww.flypgs.com adresinden BAGAJ TAKİBİ sayfasını tıklayınız.

Kayıp bagaj takibi ilk 5 gün içerisinde raporu tutan anlaşmalı yer hizmeti kuruluşumuz tarafından yapılarak, herhangi bir bilgiye ulaşılması durumunda tarafınıza bilgi verilecek ve bulunan bagajın en kısa süre içinde misafire teslimi  sağlanacaktır.
Bir ay içinde  bagajınız  Merkez Kayıp ve Hasarlı Bagaj Departmanı tarafından takip edilmeye devam edilecek olup bulunamadığında, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.  prosedürleri çerçevesinde yapılacak işlemler için aşağıda belirtilen bilgileri ve dokümanların elektronik kopyalarını göndermenizi rica ederiz.
1)   Kayıp bagaj raporu
2)   PNR Numarası, Seyahat Bileti, Boarding Kart
3)   Bagaj etiketiniz      
4)   Bagajınızdaki eşyaların listesi
5)   Banka Hesap numaranız; Hesap Sahibinin Adı Soyadı +  Banka Adı + BIC – Swift(Şube Kodu) + IBAN
6)   Sizinle iletişime geçebileceğimiz Email adresiniz 
 
Hasarlı Bagaj Durumları
Bagajın hasarı anında fark edilecek türden ise aynı gün varış salonunu terk etmeden ilgili havalimanındaki Yer Hizmetleri’ne bağlı Kayıp Bagaj Ofislerine;
•PNR Numarası ,Seyahat bileti,boarding kart  
•Bagaj etiketi
•Kimlik (Hüviyet, pasaport)
ile müracaat ederek Hasar Raporu  tutturmalıdır ve bu evraklar saklanmalıdır. Anında fark edilemeyen hasar olayları için; mevzuat gereği seyahat tarihinden itibaren yedi gün içinde taşıyıcıya yazılı müracaatta bulunulması  ve zararın taşıyıcı tarafından yapıldığını kanıtlamanız gerekmektedir. Daha geç yapılan başvurularda yasal sorumluluk ortadan kalkar.
Hasarlı bagaj başvurularınız Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.  prosedürleri çerçevesinde yapılacak işlemler için aşağıda belirtilen bilgileri ve dokümanların elektronik kopyalarını göndermenizi rica ederiz.
1)   Hasar raporu
2)   PNR Numarası, Seyahat Bileti,Boarding Kart
3)   Bagaj etiketiniz 
4)   Bagaj tamir edilmişse  tamir faturası ; veya  Hasarlı bagajın satın alındığı tarih faturası
5)   Banka Hesap numaranız;  Hesap Sahibinin Adı Soyadı+  Banka Adı + BIC – Swift(Şube Kodu) +IBAN
6)   Sizinle iletişime geçebileceğimiz e-mail adresiniz
7)   Bagaj marka ve model bilgisi
Önemli Hatırlatma: Aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı oluşan hasarlardan  Pegasus Havayolları’nın herhangi bir  sorumluluğu bulunmamaktadır.
•minor sıyrık, delik, kesik
•hafif nemlenme, ıslanma
•bagajın niteliği, bagajın kendisinde var olan bir kusur, kalite düşüklüğü veya bozukluk nedeniyle oluşan teker, kulp, kayış, fermuar hasarı 
•iyi paketlenmemiş (kırılabilir) ve ağırlıktan kaynaklanan hasarlar 
LRT (Limited Release Tag-Sınırlı Taşımacılık) etiketi düzenlenmiş eşyalar
İrtibat bilgilerimiz:
Tel : 0850 250 0224

Evcil Hayvan İşlemi

Öncelikle Pegasus Çağrı Merkezini arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

 • Evcil hayvan tanımına sadece kuş, köpek ve kedi girer ve kabin içinde 55x40x20 cm ölçülerinde, yolcularımızın temin ettiği özel kafeslerde taşınabilirler.
 • Yolcu, evcil hayvanın sağlık belgesini, aşı kağıdını ve kimliğini yanında bulundurmalıdır. (AB ülkelerine seyahat edecek yolcuların, seyahatleri esnasında taşımayı planladıkları evcil hayvan için yanlarında evcil hayvan pasaportu bulundurmaları gerekmektedir.)
 • Avrupa Birliğine üye olmayan ülkelerden Avrupa Birliği (EU) ülkelerine seyahat edecek olan evcil hayvanlar (kedi, köpek v.b.) için Inaktiv kuduz aşısı yapılması , bu aşıdan en erken 30 gün sonra antikor titrasyon ölçümü yapılması zorunludur. Bu işlemlerin yapıldığına dair “Aşı Karnesi”nde işlemin yapıldığı tarih ve geçerlilik süresinin yer alması gerekmektedir.
 • Kuş taşımacılıgı sadece İç Hat Uçuşlarımızda yapılır. Aynı kafeste maksimum 2 kuş, (anne ve yavrusu), 2 köpek (anne ve yavrusu) veya 2 kedi (anne ve yavrusu) taşınabilir.
 • Kabine alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı 3 tanedir.
 • Pegasus Havayolları , evcil hayvanı uçuştan alıkoyma yetkisini saklı tutar. Evcil hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir. Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (Huzursuz, saldırgan, hastalıklı,çok yaşlı-yavru vb.) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilir. Evcil Hayvanlar için ilk 3 aylık uçamaz kuralı vardır. (kuduz aşı başlangıcı).Hamile hayvan taşınması kabul edilmez ve yurtdısında herhangi bır nedenle ülkeye kabul edilmeyen evcil hayvanlarda şirketimiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

PETC ( 8 kg'mı geçmeyen evcil hayvanlar ) :

 • Kabinde taşınacak evcil hayvanların kafesleri ile birlikte tartıldıklarında toplam ağırlığının 8 kg'ı geçmemesi gerekmektedir.
 • Kabinde taşınması istenen evcil hayvanlar, mutlak surette misafirlerimizin temin ettiği 55x40x20 cm ölçülerindeki özel kafeslerde taşınabilirler.
 • Kabine alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı 3 tanedir. 
 • İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar yurt dışından canlı hayvan kabul etmemektedir. Bu sebeple İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar seferlerimizde evcil hayvan taşıması yapılamamaktadır.
   

1. AVIS (AVIH Small) : (8 kg-15 kg arasında ağırlığı olan, uçak altında taşınabilen evcil hayvan)

2. AVIB (AVIH Big) : (15 kg üzeri ağırlığı olan uçak altında taşınabilen evcil hayva )

•Kafes ve evcil hayvanın toplam ağırlığı 8 kg. geçiyor ise havalandırma sistemli kargo kompartımanında taşınır.Kafes, mutlak surette misafirlerimiz tarafından temin edilmelidir. 

•Kafeslerin taşınabilir boyutlarda olması ve misafirlerimizin terminale kafesleri hazır,sağlam kilitli ve emniyetli halde getirmesi gerekmektedir.Misafirlerimiz Check-in işlemi sırasındaki canlı hayvan tesliminde kafes kilidini mutlaka kontrol etmelidir.Kafes aralıkları çok geniş olmamalıdır.Kafes ölçüsü 55x40x20 cm boyutlarda olmalıdır.

•Herbir uçuşta maksimum 4 AVIH kabul edilebilir. 

•Tüm iç hat ve K.K.T.C uçuşlarımızda AVIH taşınabilir Dış hatlarda ise Airbus ile yapılan uçuşlarda AVIH kabul edilemez. 

•Yolcunun fazla bagajı olmasa dahi, evcil hayvan taşımasında aşağıda verilen ücretler tahsil edilir. 

•İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar yurt dışından canlı hayvan kabul etmemektedir. Bu sebeple İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar seferlerimizde evcil hayvan taşıması yapılamamaktadır.

•03/06/2013  tarihi itibariyle Köln istasyonumuzdan AVIH taşınmayacaktır

•Antalya ve Gazipaşa  çıkışlı  dış hat uçuşlarında AVIH  taşınmasında tüm belgelerin yanı sıra Antalya Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden “Veteriner Sağlık Sertifikasının “ alınması gerekmektedir. Aksi takdirde uçuşlarına izin verilmeyecektir.

•Hamile hayvanlar, Sekiz haftadan küçük yavru kedi/köpek, Anne sütünden kesilmemiş yavru kedi/köpek ve emziren anneler, uçuşa kabul edilemezler.

•Vahşi,yırtıcı, dövüşçü kuş ve kopeklerin taşınmasına izin verilmemektedir.

Aşağıdaki şartlara uygun olmayan kafeslerin kabulüne izin verilmeyecektir : 

Genel Taşıma talimatları 

     Kafeslerinin kilitleri demir,güvenli ve sağlam olmalıdır.Kafeslerin havalandırma bölümleri olmalıdır. 

     Kafesler taşınması kolay malzemelerden yapılmış olmalıdır. 

     Yer Hizmetleri Çalışanları hayvan saldırısına-ısırmasına karşı dikkatli olmalıdır. 

Havalandırma Şartları 

     Kafesin yeterli havalandırmaya sahip olması ve üç tarafının da hayvanın nefes alması icin acık olması gerekir.

     Hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir

•Emniyet şartları 

    Kafes,hayvanın içinde rahatça ayakta durabileceği,yatabileceği,dönebileceği büyüklükte olmalıdır,iç kenarlarının yumuşak ve hayvana zarar vermeyecek yapısı olmalıdır,kafesin dış kenarlarının da emniyetli ve sivri uçlu,sert ve keskin malzemelerden yapılmış olmaması gerekmektedir.

    Kafesin,içerden ve dışarıdan açılamayacak , yabancı madde giremeyecek ve hayvanın kaçmasına izin vermeyecek kadar sağlam ve kilidinin kontrol edilmiş olması gerekir. 

Canlı hayvanın rahatı ve sağlık şartları 

    Her kafes temiz,dezenfekte edilmiş ve sterilize olmalıdır,bu şartlardan hayvanın sahibi sorumludur. 

    Kafesin yüklendiği bölge mümkün oldugu kadar sessiz ve karanlık olmalıdır. 

    Ambarda taşınacak canlı hayvanların Check-in işlemleri sırasında hayvanlarda herhangi bir huysuzluk veya saldırgan davranış görülürse, Yer Görevlisi tarafından misafirlere sakinleştırıcı ilaç verilmesi önerilebilir. 

Yiyecek ve içecek şartları 

     Kafes içindeki hayvana gecikme ve aksaklıklar durumunda yiyecek ve içecek sağlanabilmelidir. 

     AVIH’nin seyahat esnasında ihtiyacı olan yiyecek ve içecekten sahibi sorumludur,yeterli ve yasak olmayan yiyecek-içecek kafes içinde hayvana sağlanmalıdır. 

 
YASAK KÖPEKLER : American Pit Bull,Fila Brazileiros;,Japanese Tosa, Pit Bull Terrier, Togo Argentinos, American Staffordshire Terrier,Presa Canario,Chow Chow,Rottweiler, Doberman, Mastiff,Bulldog, Caukasian cinsi,mastino napoletano.

NOT : Kangal köpekleri en fazla 6 aylığa kadar taşınabilir.

Ambarda taşınacak evcil hayvan kafeslerinin görselleri için tıklayınız.

 pegasus 3

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı / Airport

Pegasus Hava Yolları 

Servis Hizmeti Bulunmamaktadır.


HAVALİMANI SERVİS : 

Edremit Kocaseyit Havalimanı - Altınoluk Hattı : 0 549 808 88 83 

 Edremit Kocaseyit Havalimanı - Ayvalık Hattı : 0 549 808 88 81 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Koca Seyit Havalimanı Servis Hizmeti

 

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanına ulaşım taksiyle  veya  Edremit, Burhaniye ve Ayvalık kalkışlı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI

Çanakkale - İzmir Karayolu üzerinden,

- Edremit'en Burhaniye ve Ayvalık'a,

Ayvalık ve Burhaniye'den Edremit'e  karşılıklı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.


ÖZEL TOPLU TAŞIMA SERVİS HİZMETİ

- Koca Seyit Havalimanından Burhaniye ve Ayvalık'a,

Ayvalık ve Burhaniye'den Edremit'e  karşılıklı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.


 

pegasus 3  

Pegasus Servisi Bulunmamaktadır.


 

transfer             buton rentacar

Özel Transfer Hizmeti için tıklayınız


 

pegasus 3

Pegasus Hava Yolları

 

UÇAK BİLETİ İŞLEMLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ

0 266 372 23 36  -  0 545 372 23 36

Bir telefonla biletiniz cebinizde...

Pegasus Havayolları Online Uçak Bileti

www.pegasusedremit.com

pegasus 3  Pegasus - Uçak Bileti İptal / İade / Değişiklik İşlemleri

 

Pegasus Biletinizi Web Sayfamızdan veya Telefon ile Müşteri Temsilcimizden Alınan Biletin İptal yada İadesi  Değişlikği İşlemlerinizi

Müşteri Hizmet Numaralarımızdan Gerekli İşlemleri Yaptırabilirsiniz.

EDO Uçak Bileti   Tlf : 0 266 372 23 36 - Gsm: 0 545 372 23 36

 

Pegasus Web sitesinden veya Farklı Web Adreslerinden Alınan Biletlerin İptal yada İadesi Değikliği İşlemlerinizi

Pegasus Müşteri Hizmetlerinden Gerekli İşlemleri Yaptırabilirsiniz.

Pegasus : 0 888 218 18 18


 

Airport icon  Havalimanları İletişim Bilgileri

 

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı / Airport 

 www.korfez.dhmi.gov.tr

0 266 376 12 97

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı / Airport

 www.adnanmenderesairport.com

0 232 455 00 00

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı / Airport

www.sabihagokcen.aero

0 216 588 88 88

 

İstanbul Atatürk Havalimanı / Airport

www.ataturkairport.com

0 212 463 30 00

 

Ankara Esenboğa Havalimanı / Airport

www.esenbogaairport.com

0 312 590 40 00

pegasus 3   Pegasus - Diğer Gerekli Bilgiler

 

Sayfamız Yapim Aşamasındadır.

Pegasus Online Uçak Bileti

Pegasus Online Uçak Bileti Uçuş Tarihinize uçuş yapılacak Kalkış - Varış havalimanına göre bilet arama yapabilirsiniz. Pegasus bileti sayfamızda  Balıkesir Edremit uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak fiyatları hakkında bilgi alabilir. En ucuz uygun uçak biletizi…

 

altbiletbanner

www.edremitucakbileti.com - www.edorentacar.com - www.edremitkocaseyithavalimani.com - www.edremitairport.com - www.edoucakbileti.com 

Kuruluşumuz, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.