Sunexpress Uçak Bileti

sunexpress           0 266 372 23 36 - 0 545 372 23 36

HAVALİMANI SERVİS : 

Edremit Kocaseyit Havalimanı - Altınoluk Hattı : 0 549 808 88 83 

 Edremit Kocaseyit Havalimanı - Ayvalık Hattı : 0 549 808 88 81 

 

SunExpress  Online İşlemler ve Diğer Gerekli Bilgileri

sunexpress   SunExpress - Online E-Bilet Görüntüleme

 sunexpress   SunExpress - Online Check-in

 

sunexpress   SunExpress - Bagaj Hakkı

 

Seyahat bagajı

ucak biletiGenel Bilgiler

Her yolcudan, beraberinde götürdüğü bagaja ismini, ev adresini ve seyahat adresini belirgin şekilde yazmasını rica ederiz. Bagaj kayıpları veya hasarları, zararın tespit edilmesiyle derhal havaalanında check-in personeline bildirilmelidir. Tüm havayolu şirketlerinin verilen bagaj için sorumlulukları sınırlı olduğu için, önemli eşyalar el bagajında taşınmalıdır. Her halükarda ek bagaj sigortasının yapılması tavsiye edilir.

Uluslararası Uçuşlar

Uluslararası SunExpress uçuşlarında rezerve edilen tarifeye (SunFares) bağlı olarak 20 ile 40 kg arası bagaj hakkınız ve azami 6 kg el bagajı (55 x 40 x 20 cm) hakkınız bulunmaktadır.

Almanya çıkışlı/girişli uçuşlar

Destinasyon SunFare'ye göre bagaj hakkı
SunEco SunClassic SunPremium
Mısır, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kanarya Adaları, Fas, İspanya, Tunus, Kıbns 

Türkiye: Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum, Dalaman

20 kg 25 kg 30 kg
Türkiye'deki tüm diğer varış noktaları 30 kg 35 kg 40 kg

Vols en provenance de/vers la Turquie

Destinasyon SunFare'ye göre bagaj hakkı
SunEco SunClassic SunPremium
Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum, Dalaman 20 kg 25 kg 30 kg
Türkiye'deki tüm diğer varış noktaları 30 kg 35 kg 40 kg

2 yaş altı çocuklar için 20 kilogram bagaj hakkı bulunmaktadır. Bebek arabaları/pusetler, çocuk seyahat yatakları ve çocuk araba koltukları ek olarak fiyat farkı alınmadan kargo bölmesinde taşınmaktadır. Bagaj hakkının aşılması durumunda kilogram ve güzergah başına 10 Euro fazla bagaj farkı hesaplanmaktadır. Avrupa yasalarına göre bir parça bagajınızın 32 kilogramdan daha ağır olmamasına dikkat etmenizi rica ederiz.

Türkiye İç Hatlar

Türkiye içi uçuşlarda yolcu başına bagaj hakkı sınırı, hangi tarifeye (SunFares) karar verdiğinize bağlı olarak 15 ile 25 kilogram arasıdır. 

SunFares Türkiye içi uçuşlarda bagaj hakkı
SunEco 15 kg
SunClassic 20 kg
SunPremium 25 kg

Türkiye içi uçuşlarımızda bebeklerin ücretsiz bagaj hakkı 15kg' dır. Fazla bagaj için Türkiye iç hatlarda 6.-TL/kg ücret ödenir. Bu ücret her uçuş başına ödenir. 

Aktarmalı Uçuşlar

SunExpress ile bir veya birkaç duraklı uçuş rezervasyonu yaptıysanız, tüm uçuşlarda uluslararası uçuşun bagaj hakkı geçerlidir.

El bagajı

El bagajı ucuza bilet

DİŞ HATLAR EL BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

 • Kabine en fazla 6 kg ağırlığındaki bir bagaj kabul edilebilir.
 • Uçağa biniş öncesinde yapilan kontrolde, uygun ebat ve ağırlıgı aştığı tespit edilen el bagajları, uçağa kabul edilmeyecek veya havalimani koşulları doğrultusunda ek ödeme yapilması karşılığında uçağın kargo bölümünde nakledilebilecektir.
 • Bagajınızın ölçüsü 55x40x20 cm`i geçmemelidir.

Büyük çantalar, diğer bagajla verilmelidir.

 • Çakı, bıçak, tırnak makası, örgü şişi vb. kesici ve sivri uçlu malzemelerin el bagajında taşınması yasaktır.
 • Bu tür malzemelerin kontrol esnasında el bagajında bulunması halinde, yolcular bunları bırakmak zorundadırlar.
 • Önemli evraklar, değerli malzemeler, ilaçlar el bagajında taşınmalıdır.
 • Ayrı kaplarda her biri 100 ml'ye kadar olan sıvı ve benzeri maddelerin yolcu beraberinde getirilmesine izin verilmiştir, bu kapların toplam ağırlığı 1 litre'yi geçmemelidir. (ambalajların üzerlerinde belirtilen en yüksek dolum miktarı geçerlidir). Her bir kap bir litre taşıma kapasiteli tamamen şeffaf ve tekrar kapatılabilen plastik poşette taşınabilir (örneğin "şerit bant-kapaklı" plastik poşetler). Kişi başına bir poşete müsade edilmektedir. Poşetin emniyet kontrolünde gösterilmek üzere hazır bulundurulması gerekmektedir. Yolcularımızdan bu plastik poşetleri daha önceden tedarik etmelerini ve el bagajlarında beraberinde götürmek istedikleri sıvıları, henüz evlerindeyken uygun bir şekilde ambalajlamalarını öneriyoruz. Uçuş esnasında gerekli olan ilaçlar ve özel gıdalar (örneğin bebek maması) ise plastik poşet olmadan da taşınabilirler. Fakat bu ürünlerin de aynı şekilde emniyet kontrolünde gösterilmesi gerekmektedir.
 • Şartlara uygun olmayan ve havalimanı otoritesinin izin vermediği ürünler ve poşetler uçağa sokulamaz.

İÇ HATLAR EL BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

 • Uçak içinde, yolcunun beraberinde taşıdığı bagajdır. Kayıtsız bagajın 1 adetinin 55 cm (eni) x 40 cm (genişliği) x 20 cm (yüksekliği) boyutlarının ve 6 kg`yi geçmemesi gerekmektedir.
 • Çakı, bıçak, tırnak makası, örgü şişi vb. kesici ve sivri uçlu malzemelerin el bağajında taşınması yasaktır. Bu tür malzemelerin el bagajında kontrolde bulunması halinde, yolcular bunları bırakmak zorundadırlar.
 • El bagajı olarak kabinde yolcu beraberinde ücretsiz taşıyabilecekleri eşya listesi aşağıdaki gibidir.
 • 1 adet el çantası,
 • 1 palto veya pardesü, şal, atkı veya battaniye,
 • 1 adet baston,
 • 1 adet bebek taşıma çantası, ( bebek arabası kargoda taşınabilir),
 • 1 adet küçük kamera veya dürbün

Yolcularımızın tüm iç ve dış hat seferlerimizde kabin içine alacakları el bagajlarında bulundurabilecekleri sıvılar, yerel ve uluslararası sivil havacılık otoritelerinin yayımladığı güvenlik hükümlerine göre çeşitli sınırlamalara tabidir. Hali hazırda tüm dış hat uçuşlarımızda, 1 Mart 2012 itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen çıkışlı iç hat seferlerinde ve 1 Nisan 2012 itibarıyla da diğer tüm iç hat seferlerimizde geçerli olacak kurallar aşağıda özetlenmektedir. İç hat uçuşlarındaki sıvı kısıtlamalarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayın:

Uçuşlarımızda kabine alınacak el bagajlarında geçerli sıvı kısıtlamalarının ayrıntıları

1. Sıvı ve benzer nitelikte  maddeler (örn. jeller, spreyler, şampuanlar, losyonlar, kremler, diş macunları) artık kısıtlı miktarlarda ve ayrı ambalajlarda taşınabiliyor.

Bu maddeler azami 100 ml hacimde olacak ve ağzı açılıp kapanabilen azami 1 litre hacminde şeffaf torbaların içinde taşınabiliyor. Torbanın içerisindeki ambalaj sayısında kısıtlama yok, ancak torba tamamen kapanabilir olmalıdır. Yolcu başına bu torbalardan bir tane taşınabilir ve kontrol esnasında el bagajından çıkarılarak röntgen cihazına konulmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken husus, sadece tekrar açılıp kapanabilecek olan torbalara müsaade edilmesidir (örn. piyasada bulunan fermuar niteliği olan torbalar). Yolcuların bu poşetleri seyahatlerine başlamadan önce tedarik etmeleri ve sıvıları veya el bagajında taşıyacakları benzer maddeleri evde uygun bir biçimde paketlemeleri tavsiye edilmektedir.

Uçuş esnasında gereksinim duyulan ilaçlar ve özel gıda ürünleri (örn. bebek maması) bu torbanın içerisine konmak zorunda değildir, ancak yolcuların bu ürünleri de kontrol kısmında diğer el bagajından ayırarak bu maddeleri neden yanında taşıdıklarına ilişkin gerekçe sunmalıdır.

2. Duty Free mağazalarından alınan içki ve makyaj malzemelerine ilişkin

Uçuş günü AB sınırları içerisinde bulunan bir havaalanında biniş kartı kontrolü sonrasında veya uçak içerisinde satın alınan Duty Free ürünleri, şeffaf ve satış personeli tarafından mühürlenmiş bir torba içerisinde bulunmaları kaydıyla müşteri tarafından güvenlik kontrolünden geçirilebilir. Torba, satış tarihi ve yerinin dışarıdan okunabilir biçimde yer aldığı faturayı ihtiva etmelidir.

01 MART 2009 tarihi itibariyle Türkiye’deki tüm hava meydanlarında uçak kabinine alınacak el/kabin bagajlarında sıvıların, aerosolların ve jellerin taşınmalarında kısıtlamaya gidilecektir.

Sıvı kısıtlamaları sadece ülkemizde uygulanmamakta olup seyahat edeceğiniz veya transit duraklayacağınız hava meydanlarında sıkıntı yaşamamanız bakımından uygulamaya uymanız önemlidir.

Yeni güvenlik uygulaması ile beraberinizde uçak kabinine götüreceğiniz el/kabin bagajında sıvıların, aerosolların ve jellerin taşınmaları yasaklanmamaktadır; ancak taşınabilecek miktar kısıtlanmaktadır.

Gümrüksüz (Duty-free) mağazalardan alacağınız ürünlerin içine konulduğu torbaların içerisine ürünlerin faturalarının da bulunması ve açılmamamış olmaları kaydıyla kısıtlamalardan muaftır.

Check-in kontuarında biniş kartı (Boarding Card) alırken teslim ettiğiniz uçak altı bagajınızda uluslararası mevzuatlar (ICAO, ECAC, IATA, v.s.), milli mevzuatlar (Türk Sivil Havacılık Kanunu, Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programı ve EK-20, Gümrük mevzuatları, v.s.) ve SunExpress kurallarının yasakladığı tehlikeli, yasaklı ya da kısıtlamalı maddeler kapsamında değerlendirilmeyen her türlü sıvıyı taşıyabilirsiniz.

El Bagajımda Neleri ve Nasıl Taşıyabilirim?
Uçak kabininde bulunduracağınız el/kabin bagajında bir litrelik şeffaf, ağzı kilitli, plastik torba içerisinde her biri maksimum yüz mililitrelik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşıyabilirsiniz.

Her bir yolcu sadece bir adet bir litrelik şeffaf, ağzı kilitli, plastik torba/poşet taşıyabilir. Poşet olarak 1 litrelik (Yaklaşık 20.cm..X..20.cm.) şeffaf, ağzı kilitli, plastik buzdolabı poşeti kullanabilirsiniz.

Hava meydanlarındaki son güvenlik kontrol noktalarında sıvılarınızın içinde olduğu bir litrelik şeffaf, ağzı kilitli, plastik torba/poşeti çantanızdan çıkartarak X-Ray cihazına ayrı olarak koymanız gerekmektedir.

Neler Kısıtlamaya Dahildir?

 • Su, ve alkol içeren her türlü içecek/sıvı,
 • Çorbalar, şuruplar, zeytin yağı, sıvı yağlar,
 • Kremler, losyonlar, yağlar (kozmetik yağlar dahil),
 • Parfümler, spreyler,
 • Saç ve dus jellerini içeren jeller,
 • Basınçlı kapların içerikleri (Traş köpükleri, diğer köpükler ve deodorantlar),
 • Diş macunu dahil her türlü macun kıvamındaki maddeler ,
 • Sıvı-Katı karışımları/bileşimleri,
 • Maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç),
 • Reçel, bal, yoğurt, pekmez, turşu, salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler,
 • Kontak lens sıvıları,
 • Şampuanlar,

Yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.

Fazla bagaj

DİŞ HATLAR

 • Bu sınırların üzerindeki bagajlarda her kg tek yön € 10,- Euro olarak ücretlendirilir

İÇ HATLAR

 • Fazla bagaj ücreti tüm iç hatlarda yön başına 6 TL/kg’dır. 

İlave Bagaj Paketlerini önceden satın alın, indirimli fiyatları kaçırmayın

SunExpress uçuşlarında güzergaha bağlı olarak15 ila 40 kilogram arası bagaj hakkınız ve azami 6 kilogram ağırlığında (55 x 40 x 20 cm ölçülerinde) bir el bagajını beraberinizde götürme imkanınız vardır.

Bilet ücretine dahil olan bagaj hakkından fazlasını kullanmak isteyenler, ilave bagaj paketlerimizle fazla bagajlarını (spor bagajları ve özel bagajlar hariç) uygun fiyatla taşıyabilirler ve check-in gişesi ilave bagaj fiyatlarıyla kıyaslandığı zaman %70 tasarruf sağlayabilirler. 
Tüm SunExpress tarifelerinde geçerlidir: Kişi başına azami 40 kilogram bagaj taşınabilir. Ayrıca internetten kişi ve güzergah başına ek olarak 5, 10, 15 ve 20 kilogramlık çeşitli paketler satın alınabilir.

Rezervasyonu yapılmış bir uçuşa (sunexpress.com, SunExpress çağrı merkezi ya da yetkili acenteler), fazla bagaj ancak daha sonra eklenebilir. Sonraki rezervasyon bizim Travel Center ile mümkündür.

Bagaj / uçuş fiyatı - Dış Hat Uçuşları  
Paket 1: 5 kg 15 €
Paket 2: 10 kg  30 €
Paket 3: 15 kg 45 €
Paket 4 : 20 kg   60 €
Bagaj / uçuş fiyatı-Türkiye’de İç Hat Uçuşları  
Paket 1: 5 kg 15 TL
Paket 2: 10 kg  30 TL
Paket 3: 15 kg 45 TL
Paket 4 : 20 kg   60 TL

Önemli bilgi:

 • Satın alınmış ilave bagaj ücreti iade edilmez, bagaj hakkı başka kişilere kullandırılamaz.

 • Uçuş saatinin değişmesi durumunda, ilave bagaj hakkı yeni uçuşa aktarılır.

 • Bagajınızın ağırlığı ücretsiz bagaj hakkınızı aşıyorsa, ya da ücretsiz bagaj hakkınız ve satın alınmış ilave bagaj hakkınızın toplamından fazlaysa, havaalanındaki fazla bagaj ücretleri (kg. başına en az 10 €) uygulanır.

 • Uçağın kargo bölümüne verilecek bagajınız check-in kontuarındaki tartıda satın aldığınız ilave bagaj hakkından daha az çıkarsa, aradaki farkın ücreti iade edilmez, bu fark bir başkasına kullandırılamaz.

 • İki yaşından küçük bebekler için ilave bagaj hakkı satın alınamaz.

 • Rezervasyonu yapılmış bir uçuşa (sunexpress.com, SunExpress çağrı merkezi ya da yetkili acenteler), fazla bagaj ancak daha sonra eklenebilir. Sonraki rezervasyon bizim Travel Center ile mümkündür.

Özel bagaj

Yolcu başına taşınabilecek spor malzemeleri aşağıdaki tarifede belirtilmiştir. Tarife 30 kg baz alınarak hazırlanmıştır. Belirtilen malzemelerin üzerinde her bagaj yön başına 10 € olarak fazla bagaj tarifesine göre fiyatlandırılır. Fazla bagaj taleplerinizi uçuşunuzdan once gerçekleştirirseniz %70’e varan oranlarda tasarruf yapabilirsiniz.

Spor malzemelerinizin taşınabilmesi için uçuşunuzdan en az 3 iş günü önce yazılı olarak "Özel rezervasyonumuz"a başvurmanızı rica ederiz. PDF formatındaki başvuru formunaburadan erişebilirsiniz.

İç hat uçuşlarımızda spor ekipmanları, ücretsiz bagaj hakkına bakılmaksızın kilo başına 6 TL ile fazla bagaj olarak ücretlendirilecektir.

Spor bagajı

TEK YÖN

GİDİŞ DÖNÜŞ

Uyarı

Bisiklet

40 Euro

80 Euro

30 kiloya kadar. Bisikletler yalnızca paketlenmiş olarak taşınabilir. Özel karton bisiklet kutularının veya çantaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Yazılı olarak önceden bilgi verilmelidir

Surfboard, Kiteboard, Snowboard, vs.

40 Euro

80 Euro

140 cm ve 30 kiloya kadar. Önceden haber verilmesi gerekmemektedir

141 cm üzeri ve 30 kiloya kadar olan bagajlar önceden bildirilmelidir. Bagajın en, boy ve yükseklik bilgisinin verilmesi zorunludur.

30 kiloya kadar geçerlidir; üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.
Taşınabilecek maksimum uzunluk, bazı uçaklarda değişebilmektedir.

Kano,Kayık

40 Euro

80 Euro

30 kiloya kadar geçerlidir; üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.

Yolcuların, malzemelerin yolculukta zarar görmesi durumunda tazminat hakkı olmadığına dair taahhütname imzalaması gerekmektedir. Bu konuda yolcularımızın anlayışını rica ederiz. 
Bagajın en, boy ve yükseklik bilgisinin verilmesi zorunludur. 
Yazılı olarak önceden bilgi verilmelidir

Yamaç paraşütüDeltakanatŞişme bot

40 Euro

80 Euro

30 kiloya kadar geçerlidir, üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.
Bagajın en, boy ve yükseklik bilgisinin verilmesi zorunludur. 
Yazılı olarak önceden bilgi verilmelidir.

Golf malzemeleri

40 Euro

80 Euro

Bagaj başına 30 kiloya kadar geçerlidir, üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.
Yazılı olarak önceden bilgi verilmelidir.

Dalış malzemeleri

40 Euro

80 Euro

Bagaj başına 30 kiloya kadar geçerlidir, üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir. Dalış tüpleri ve dalgıç lambaları yazılı olarak önceden bildirilmelidir.
Boş dalış tüpleri, subapları açık şekilde taşınabilmektedir.
Dalgıç lambaları ancak ampul ve bataryalar çıkarıldıktan sonra el bagajı olarak alınabilmektedir ve Check-in işleminde belirtilmelidir.

Tenis, squash, badmintonmalzemeleri, olta takımları, su kayağı, kayak, paten, okçuluk ve binicilik malzemeleri, vs.

Fazla bagaj ücreti alınmaktadır

Önceden bilgi verilmesi gerekmemektedir.
Serbest bagaj hakkı kapsamında değerlendirilir, üzeri fazla bagaj kabul edilmektedir.

Bagaj hasarı / kaybı

Zarar görmüs Bagaj

Bagajınızın zarar gördüğünü farkettiğinizde vardığınız havalimanının bagaj bilgi bölümüne başvurmanız çok önemlidir. Eğer bagajınızın zarar gördüğünü evde farkederseniz, hemen telefon ile bildirmeniz gerekir. 01806-9 59 59-0** veya +90 232 444 0 797 no'lu servis numaramıza, servis müşteri hizmetleri yazışma adresine ulaşabilir veya e-mail yoluylacrm@sunexpress.com internet adresimize şikayetinizi bildirebilirsiniz.

Sikayetinizin hemen yapılması zararın SunExpress'in sorumlu olduğunu ıspatlayabilmeniz için önemlidir. Yasalar gereği uluslararası uçuşlarda başvuru zamanı 7 gün olarak belirlenmiştir. Daha geç yapılan başvurularda cezai sorumluluk ortadan kalkar. Eğer bizlere şikayetinizi varış sırasında değilde yasal belirlenmiş süre içerisinde ulaştırırsanız, zararın SunExpress tarafından yapıldığını kanıtlamanız gerekmektedir. Lütfen buna ek olarak Genel Taşıma Koşulları okuyunuz. Uçuş biletinizin üzerinde özet bilgiyi bulabilirsiniz.

 

Kayıp Bagaj

Eğer bagajınız kaybolursa bunu hemen indiğiniz havalimanındaki yer işletme şirketlerinin kayıp bagaj ofislerine bildiriniz ve resmi Kayıp Bagaj Raporu’nuzu alınız. 

Bagajınızın yerini acilen tespit etmek için elimizden geleni yapacağımızdan emin olunuz. Bagajınız 45 gün boyunca dünyadaki pek çok havayolu tarafından kullanılan küresel bagaj izleme sistemi dahilinde aranacaktır. Bagajınızla ilgili mevcut durumu referans numaranızı belirterek (örneğin; FRAXQ1018) kayıp bagaj ofisimizden takip edebilirsiniz.

Eğer bagajınız 45 gün içinde teslim edilememişse, sizden aşağıdaki bilgileri yine aşağıda verilen adreslerimizden birine posta yoluyla iletmenizi rica ederiz;

 • Kayıp Bagaj Raporu’nun aslı
 • Uçuş bileti ve bagaj etiketlerinizin aslı
 • Çantanızdaki eşyalarınızın satın alınma tarihleri ve fiyatlarıyla birlikte ayrıntılı bir listesi.
 • Eğer mevcutsa zarar görmüş eşyalarınızın satış fişleri.
 • Banka hesap bilgileriniz (Banka ve şubenizin adı, hesap sahibi, hesap numarası, kur bilgisi (€, TL, USD) SWIFT kodu ve IBAN numarası).
 • E-posta adresiniz.

 

SunExpress                                                ya da SunExpress 
  Postfach 710352
9 Eylül Mh. Akçay Cad. No: 273  
  60493 Frankfurt
Gaziemir - İzmir TR 35410

Evcil Hayvanlar

EVCİL HAYVANLARIN TAŞINMASI

Evcil hayvanların taşınmasına ilişkin özel rezervasyonları tarafımıza uçuş tarihinden en az 3 iş günü öncesine kadar bildirmenizi rica ederiz.

Kapasitenin izin vermesi durumunda ve taşıma şartlarıyla yürürlükteki AB-seyahat hükümlerine uyulması şartıyla yolcu başına yolcu kabininde/ve veya kargo bölümünde ve bildirilen bilet fiyatı üzerinden tek hayvan taşınmaktadır.

Yürürlükteki yönetmeliklere uyulması (ihracat ve gümrük yönetmelikleri) ve gerekli bütün evrakların bulundurulması (sınır belgeleri, resmi veterinerlik sağlık belgeleri, aşılar) yolcunun sorumluluğundadır. Evcil hayvanlar sadece bir yolcunun refakatinde aynı uçakla seyahat edebilirler.

Lütfen rezervasyonları uçuş saatinden en geç üç iş gün öncesine kadar gerçekleştiriniz. Rezervasyonları E-Mail:travelcenter@sunexpress.com veya "Özel rezervasyon" bölümünda gerçekleştirebilirsiniz.

Evcil hayvanlarla yolculuklara ilişkin ayrıntılara veterinerler veyahut Tüketim Bakanlığı üzerinden de ulaşabilirsiniz.


DIŞ HATLAR

Evcil hayvanların taşınması konusunda, ülkeye giriş şartları, aşılar, gümrük kuralları vb uygulamalardan yolcular sorumludur.


Evcil hayvanlar, yalnızca yolcu eşliğinde uçağa kabul edilebilir.

Çantaları dahil olmak üzere ağırlığı 6 kiloyu geçmeyen kedi ve köpekler, kabinde gidiş için € 20.- ve gidiş dönüş için € 40.- karşılığında taşınabilirler.

6 kilonun üzerindeki evcil hayvanlar, havalandırma sistemli kargo bölümünde gidiş için € 75.- ve gidiş dönüş için ödenecek € 150.- karşılığında yolculuk yapabilir.


Yolcuların güvenliği ve rahatlığı açısından, kabinde belirli sayıda hayvan taşınmasına izin verilmektedir.

Evcil hayvanlar, hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen 55x40x20 cm boyutlarındaki çantalar veya kafesler içinde taşınabilir.

Evcil hayvanlar, uçuş boyunca yerde durmak zorundadır. Bilet alınırken, evcil hayvanların haber verilmesi önemle rica edilir.

Muhabbet kuşu kendi çantalarında veya kafeslerinde tek yön için € 10.- karşılığında kabinde taşınabilirler.


İÇ HATLAR

Evcil hayvanlar, yalnızca yolcu eşliğinde uçağa kabul edilebilir.

Evcil hayvan olarak sadece kedi, köpek, muhabbet kuşu kabine girebilir. Kabin içinde taşınabilecek olan evcil hayvanlar sadece hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen 55 x 40 x 20 cm boyutlarında ve en fazla 6 kg'a kadar uçuşuna uygun çantalar veya kafesler içinde taşınabilir.

Evcil hayvanlar, uçuş boyunca yerde durmak zorundadır. Bilet alınırken, evcil hayvanların haber verilmesi önemle rica edilir. Yön başına fazla bagaj ücreti 6 TL/kg tahsil edilir.

Muhabbet kuşu kendi çantalarında veya kafeslerinde tek yön için 6TL.- karşılığında kabinde taşınabilirler. 
6 kilonun üzerindeki köpek veya kedi, havalandırma sistemli kargo bölümünde hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen uçuşa uygun kafesler içinde taşınabilir.

Yön başına fazla bagaj ücreti 6 TL/kg tahsil edilir.

Lütfen kayıt formunu buradan yükleyiniz.

Aşağıdaki saf kan köpek cinslerinin ve bunlarin birbirleri ile kırmalarının tasınması kabul edilmemektedir. Bu yasak aşağıdaki cinslerin başka (diğer) cinsler ile kırmalarını kapsamamamaktadır:

 • pitbull terrier
 • american pitbull
 • american staffordshire terrier
 • staffordshire bullterrier
 • bullterrier
 • american bulldog
 • dogo argenti
 • fila brasiliero
 • kangal (karabash)
 • kaukasian owtscharka
 • mastiff                                                                                                                         

Hayvan pasaportu


Hayvan pasaportları 1 Ekim 2004 tarihinden bu yana yasal bir gereklilik olmuştur. Yurtdışına bir köpek veya kediyi yanına almak isteyen herkes, dört ayaklı arkadaşı için mavi AB belgesine ihtiyacı olacaktır. Bu belge, Avrupa Birliği'nin tüm üye ülkelerinde geçerlidir ve hayvana kuduz aşısı yapıldığını belgelemektedir. Önceden çıkartılan uluslararası aşı sertifikası verildiği tarihten itibaren on iki ay boyunca geçerlidir.

Daha fazla bilgi için lütfen veteriner hikiminizle ya da Tüketici Koruma, Beslenme ve Tarım konusunda Federal Departmanı ile irtibata geçiniz.
Kabinde yolculuk

Kabinde yolculuk yapabilecek hayvanların sayısı, izin verilen sınırlı miktarı aşmadığı sürece, yolcu başına ağırlığı 6 kg‘a (konteyner dahil) kadar olan bir köpek veya kediyi kabine almaktan memnuniyet duyacağız. Tek yönlü uçuşlar için masraflar 20 euro, dönüş uçuşları için 40 euro’dur.

Tüm yolcuların menfaati için, kabine sadece sınırlı sayıda evcil hayvan kabul edebileceğimizden ve hayvanların uçuş süresince kendi kilitli konteynerlerinde yerde kalmaları gerektiğinden dolayı üzgünüz.Bu nedenle, kabinde / uçakta evcil hayvan taşınabilmesi için önceden rezervasyon yapılması zorunludur. Bunun için lütfen seyahat merkezimizle irtibata geçin ya da özel hizmetler için kayıt formumuzu indirin.

Kilitlenebilir konteynerin (havalandırılmış ve su geçirmez; evcil hayvan dükkanlarından edinilebilir) büyüklüğü el bagajı için yayınlanan boyutları geçmemelidir; uzunluğu 55 cm, genişliği 40 cm, yüksekliği 20 cm.

Kabinde muhabbet kuşu taşınmasına ilişkin maliyetler; tek yönlü üçüşlar için 10 Euro ve dönüş uçuşları için 20 Euro. Ilgili konteynerler için geçerli yönetmelikler uygulanır.
Hayvan kompartmanında seyahat etme şartları

6 kg’dan daha ağır köpek ve kediler uçağın bagaj bölümünde taşınacaktır. Toplam ağırlık 14 kg 'dan fazla olmamalıdır. Tek yönlü uçuşlar için masraflar 75 euro, dönüş uçuşları için 150 euro’dur. Yolcular, evcil hayvan dükkanlarından özel konteyner satın alabilir; bunlar hava sirkülasyonuna izin vermelidir, su geçirmez ve sızdırmaz olmalıdır.

Aşağıda belirtilen ırklardan dövüş köpeklerinin taşınmasına izin verilmemektedir:

* Pitbull Terrier
* Amerikan Pitbull
* Amerikan Staffordshire Terrier
* Staffordshire Bullterrier
* Bullterrier
* Amerikan Bulldog
* Dogo Argentino
* Fila Brasiliero
* Kangal (Karabaş)
* Kafkas Çoban Köpeği
* Mastiff
* Mastino Napoleta

Taşıma yasağı sadece safkan hayvanları ve bunlar arasında çiftleşme neticesinde oluşan melez cinsleri kapsamaktadır

 

sunexpress   SunExpress - Servis / Transfer Hizmeti

 

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı / Airport 

SunExpress Servis - Transfer Hizmeti Bulunmamaktadır.


HAVALİMANI SERVİS : 

Toplu Taşıma Merkezi: 0549 808 88 85 / Edremit Otogar: 0549 808 88 83 / Akçay Otogar: 0549 808 88 84 

Sarımsaklı Gişe Önü: 0549 808 88 80 / Ayvalık Adliye Kavşağı: 0549 808 88 81 / Burhaniye Yeni Terminal: 0549 808 88 82

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Koca Seyit Havalimanı Servis Hizmeti Bilgileri

 

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanına ulaşım taksiyle  veya  Edremit, Burhaniye ve Ayvalık kalkışlı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI

Çanakkale - İzmir Karayolu üzerinden,

- Edremit'en Burhaniye ve Ayvalık'a,

Ayvalık ve Burhaniye'den Edremit'e  karşılıklı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.


ÖZEL TOPLU TAŞIMA SERVİS HİZMETİ

- Koca Seyit Havalimanından Burhaniye ve Ayvalık'a,

Ayvalık ve Burhaniye'den Edremit'e  karşılıklı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.


transfer             buton rentacar

Özel Transfer Hizmeti için tıklayınız


BALIKESİR EDREMİT KOCA SEYİT HAVALİMANI / AİRPORT

DHMİ Balıkesir Kocaseyit Havalimanı Müdürlüğü


Tel : 0 266 376 12 97 / 376 13 02


Faks : 0 266 376 13 06


E-mail : infokorfez@dhmi.gov.tr

Adres : BALIKESİR / EDREMİT - BOSTANCI KÖYÜ   Posta kodu: 10300


sunexpress   SunExpress - Uçak Bileti İptal / İade / Değişiklik İşlemleri

 

SunExpress Biletinizi Web Sayfamızdan veya Telefon ile Müşteri Temsilcimizden Alınan Biletin İptal yada İadesi  Değişlikği İşlemlerinizi

Müşteri Hizmet Numaralarımızdan Gerekli İşlemleri Yaptırabilirsiniz.

EDO Uçak Bileti   Tlf : 0 266 372 23 36 - Gsm: 0 545 372 23 36

 

SunExpress Web sitesinden veya Farklı Web Adreslerinden Alınan Biletlerin İptal yada İadesi Değikliği İşlemlerinizi

SunExpress Müşteri Hizmetlerinden Gerekli İşlemleri Yaptırabilirsiniz.

SunExpress : 444 0 797


 

Airport icon  Havalimanları İletişim Bilgileri

 

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı / Airport 

 www.korfez.dhmi.gov.tr

0 266 376 12 97

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı / Airport

 www.adnanmenderesairport.com

0 232 455 00 00

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı / Airport

www.sabihagokcen.aero

0 216 588 88 88

 

İstanbul Atatürk Havalimanı / Airport

www.ataturkairport.com

0 212 463 30 00

 

Ankara Esenboğa Havalimanı / Airport

www.esenbogaairport.com

0 312 590 40 00

sunexpress   SunExpress - Diğer Gerekli Bilgiler

 

Sayfamız Yapim Aşamasındadır.

SunExpress Online Uçak Bileti

SunExpress Online Uçak Bileti Uçuş Tarihinize uçuş yapılacak Kalkış - Varış havalimanına göre bilet arama yapabilirsiniz. SunExpress bileti sayfamızda  Balıkesir Edremit uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak fiyatları hakkında bilgi alabilir. En ucuz uygun uçak biletizi…

 

altbiletbanner

www.edremitucakbileti.com - www.edorentacar.com - www.edremitkocaseyithavalimani.com - www.edremitairport.com - www.edoucakbileti.com 

Kuruluşumuz, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.