Edremit Kocaseyit Havalimanı Yolcu Rehberi

buton rehber

Uçuş Öncesi Bilgiler

Siz değerli yolcularımızın,

Havalimanı hizmetlerimizden en verimli şekilde yararlanabilmeniz için oluşturulan bilgilerin sizler için yararlı olacağını düşünüyoruz.

Engelli Yolcular

Engelli Yolcular

Siz değerli yolcularımızın seyahat öncesi hizmetlerimizden en yüksek verimlilikte yararlanabilmeniz amacı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne ait Engelsiz Havalimanı projesi kapsamında hazırlanan kılavuz belgede yer alan kolaylıklar havalimanımızın açılışı itibari ile hizmetinize sunulmuştur.

Bu kapsamda otopark noktasında sizler için ayrılmış park bölgelerinden başlayıp, uçağa kadar size eşlik edebilecek bir hizmet sürecini sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

ENGELSİZ HAVAALANI REHBERİ

 

GİDEN YOLCU HİZMETLERİ

 1. Terminalde size tahsis edilmiş olan otopark alanlarına kolay erişim amacı ile yönlendirici levhalar konumlandırılmıştır.

 2. Terminalde size özel otopark alanları ayrılmıştır.

 3. Otopark ve indirme-bindirme alanlarından hissedilebilir yollar kullanılarak giriş kapılarına ve danışma masalarına ulaşılabilir.

 4. Engelli danışma masasına gelen yolcu güvenlik görevlisinden kendisine güvenlik geçiş ve danışma birimine kadar ulaşma konusunda yardım isteyebilir.

 5. Yolcularımız sıra beklemeksizin oluşturulmuş olan özel güvenlik kontrol noktasından geçebilir.

 6. Güvenlik görevlisi yolcularımızı danışma birimine yönlendirir veya gerekirse refakat eder. Danışma birimimiz taleplerinize uygun olarak sizi bilgilendirir ve destek sağlar.

 7. Danışma birimine çağrılan yer hizmetleri görevlileri uçağa binişinize kadar destek verir.

 8. Terminalimizde check-in kontuarları özel tasarlanmıştır. 

 9. Terminal içerisinde muhtelif noktalarda özel tasarım yapılmış wc ve acil durumlarda kolaylıkla ulaşılabilen çağrı butonları konulmuştur.

 10. Terminal iç bölgelerinde telefon ve oturma yerleri dizayn edilmiştir.

 11. Alışveriş ve yeme & içme yerleri kolay erişime uygun şekilde dizayn edilmiştir.

 12. Yer hizmetleri görevlileri sizleri,ayrılan son güvenlik noktasına ve pasaport kontrol noktasına yönlendirecektir.

 13. Pasaport kontrolünden sonra eşyalarınızla birlikte yarım saat önceden uçak biniş kapısına ulaştırılmı olacaksınız.

GELEN YOLCU HİZMETLERİ

 1. Uçağın gelişinden itibaren yer hizmetleri görevlisi tarafından asistanlık hizmeti verilmektedir

 2. Bagaj alım salonundan otobüs ve taksilere erişim için özel yollardan bindirme noktalarına ulaşılabilir.

 3. Seyahat Öncesi Bilgilendirme

 4. Seyahate başlamadan önce 0 266 376 12 97 nolu telefonu arayarak uçuşunuz hakkında bilgiler alıp özel hizmet talebi yapabilirsiniz.

 5. Hizmetlerimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi size özel tasarlanmış formlarımızı kullanabilir yada sizin için en kolay yolla bize ulaşabilirsiniz.

El Bagajında Sıvı

El Bagajında Sıvı Kısıtlamaları

Her yolcu her bir ürün 100 ml’yi geçmemek üzere toplamda 500 ml’lik bir sıvı miktarını el bagajında taşıyabilir. Uçak altına verilen bagajlarda herhangi bir sıvı kısıtlaması yoktur.
Her yolcunun dikkat etmesi gereken güvenlik ile ilgili hususlar:

 • Güvenlik bir zincir olarak kabul edilirse bu zincirin en güçlü halkası havayolunu kullananlardır. Yani sizlersiniz.!

 • Bagajınızı kendiniz hazırlamadıysanız veya bagajınız kendi gözetiminiz altında hava meydanına gelmediyse, bunu güvenlik personeline bildiriniz.

 • Kontrol noktasına geçerken, terminal ve uçak içinde başkalarının şüpheli davranışları dikkatinizi çekerse, bunu güvenlik personeline bildiriniz.

 • Uçak boşaltılırken birilerinin bagaj, cep telefonu, paket gibi şahsi eşyalarını uçakta bıraktığını görürseniz kabin personeline bunu bildiriniz.

 • Check-in esnasında başkaları kilo, vs gibi sebeplerle size bagaj, paket vermek isterse kabul etmeyiniz. Güvenlik personelinin, güvenlikle ilgili

 • yönlendirmelerinin herkesin iyiliği için olduğunu unutmadan onlara yardımcı olunuz.

 • Hava meydanlarımıza/Uçaklarımıza yapılacak yasadışı müdahale eylemlerinin ülkemizi her açıdan olumsuz etkileyeceğini unutmayınız.

 • Hava meydanlarındaki dikkatini çeken her türlü şüpheli olayı hava meydanı içindeki Mülki İdare Amirliği’nce belirli noktalara konmuş ya da çalışanlarca kullanılan dahili telefonları kullanmak suretiyle 111/1111 dahili telefonlara bildirebilirsiniz.

 • Uçakta ve Steril Alanlarda Bulundurulması Yasaklı Maddeler ve ilgili havayolu şirketlerinden bilgi talep ediniz ya da web sayfasından bilgi temin ediniz.

sivi kisitlama   sivi kisitlama 2

sivi guvenlik

Check-in

Check-in

Yolcuların dış hat uçuşları için tarifeli uçuştan iki saat, iç hat uçuşlarında ise bir buçuk saat önceden havalimanımızda olmaları önerilir.

Check-in kontuarlarının üzerindeki elektronik FIDS Monitörlerini (uçuş bilgi monitörleri) kontrol edilerek, uçuş için check-in yaptırılacak uygun kontuarı kolayca bulmak mümkündür. Bu monitörlerde, havayolları, uçuş numaraları ve kalkış saatleri gösterilmektedir.

Check-in kontuarında görevli memurlar tarafından gidiş kapı numarası ve koltuk rezervasyon numarası bulunan bir biniş kartı verilir. Ayrıca, bir bagaj etiketi kuponu da alabilirsiniz

Yolcularımızın check-in işlemlerini yaptırabilmeleri için, geçerli bir kimlik belgesine (dış hat uçuşları için pasaporta) ve uçuş biletine gereksinimleri olacaktır. Ayrıca, milliyet ve gidilecek ülkeye bağlı olarak bir vizeye de ihtiyaç duyulabilir.

Check – in kontuarları

Terminalimiz içerisinde İç ve Dış hat giden yolcu katında Havayolu şirketleri ve Yer Hizmet Kuruluşları tarafından check- in hizmeti verilmektedir. Ayrıca VIP ve CIP hizmet salonlarında da bu hizmet sağlanmaktadır.

Evcil Havyan

Evcil Hayvan ile Seyahat

Kabinde evcil hayvan taşınmasına ilişkin kurallar ve uygulamalar seyahat edilen havayolu firmasına göre değişiklik göstermektedir. Konu ile ilgili seyahat öncesi havayolu firması ile görüşülmeli ve uygulamaya yönelik güncel bilgiler ilgili firmadan öğrenilmelidir.

 • Havayollarının uygulamakta olduğu prosedür çerçevesinde evcil hayvan taşınmasına ilişkin genel kurallar aşağıdaki gibidir;

 • Evcil hayvan taşımacılığı ücrete tabidir. Bu ücret bagaj teslimi sırasında kafes ve hayvan beraber tartılarak tespit edilir. Bazı Uçuş Firmaları rezervasyon sırasında da ücret alabilmektedir.

 • Evcil hayvanlar, yalnızca yolcu eşliğinde uçağa kabul edilebilir.

 • Evcil hayvanlar, ancak havayolunun tarif etmiş olduğu ölçülerdeki ve mutlak surette evcil hayvan sahibi yolcu tarafından temin edilen kafeslerde taşınabilir.

 • Kafesin üzerinde, yolcunun ve hayvanın ismini belirten bir etiket olmalıdır.

 • Evcil hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir. Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (Huzursuz, saldırgan, hastalıklı vb.) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilir.

 • Evcil hayvana ait sağlık belgesi, aşı kağıdı ve kimlik uçuşa kabul işlemleri sırasında ve istenildiği zaman gösterilmek üzere yolcunun yanında bulundurulmalıdır.

 • Bazı ülkeler yolcu beraberi evcil hayvan giriş, çıkış ve transit geçişine izin vermemektedir. Detaylı bilgi için lütfen seyahat ettiğiniz havayolunun rezervasyon veya en yakın bilet satış ofisi ile bağlantı kurunuz.

Yasaklı Maddeler

Yasaklı Maddeler

Hava Meydanında Kişi Beraberinde ve El Bagajında Taşınması Yasaklı Maddeler

Yasaklanmış Maddeler

 • Keskin Objeler( 6 cm üzeri bıçaklar, jiletler, maket bıçakları, kırıcı veya delici her türlü nesne)

 • Her türlü ateşli silah veya bunların taklitleri

 • Spor Malzemeleri

 • İş Aletleri

 • Parlayıcı ve Patlayıcı Maddeler

 • Silahlar ve Ateşli Silahlar

Her türlü çaptaki ateşli yivli silahlar, her türlü yivsiz av tüfekleri ve pompalı tüfekler,  ateşli silahların taklit ve benzerleri ile  imitasyonları, havalı silahlar, her türlü oyuncak silahlar, gizli ve kamufle edilmiş silahlar (çakmak ve kalem silahlar vb.), başlatma silahları, silah parçaları (teleskopik nişangahlar ve nişangahlar hariç), bilye atan silahlar (plastik ve metal), işaret tabancaları, mancınık ve sapanlar, elektrikli şok aletleri, silah şeklideki çakmaklar, endüstriyel cıvata, çivi ve zıpkın tabancaları, yay ve oklar, hayvan bayıltma araçları, boya atan silahlar, mantar tabancası ve kapsülleri

Sivri /Keskin Uçlu Silah ve Eşyalar
Balta ve çeşitleri, ok ve dartlar, mızrak, kargın, zıpkın, kanca , buz baltası, satır, fırlatılan yıldızlar, kama, hançer, saldırma, sustalı ve kelebek bıçakları, pala, kılıç, kasatura, sivri uçlu ve oklu bıçaklar, dalgıç malzemeleri (dalgıç bıçağı vb.), makaslar ( ağzı sivri 6 cm’den büyük), buz kıracakları, tıraş jileti, bıçak ve usturalar, metal kesici) dikiş iğnesi, çakı, çok amaçlı çakı,) tırnak makası (6 cm’den büyük), tirbuşon, dağcılık ile ilgili olan malzemeler (krampon, keser, çekiç, buz baltası vs.), kayak yürüme ve tırmanma bastonları, törpü (6 cm’den büyük), şiş, ucu sivri şemsiye, maket bıçağı, dövüş sanatında ve salt saldırı ve savunmada kullanılan her türlü malzeme (uzun sopalar, kılıçlar, teleskopik  coplar, muşta, süngü, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zincir, şişli baston vs.),  buz patenleri, kalem bıçaklar, av amaçlı bıçaklar, her türlü marangozluk aletleri (çekiç, tornavida, matkap, testere,şerit metre vb.), medikal kesici aletler (neşter, bisturi vb.), kaşık, bıçak ve çatal takımları, hipodermik iğneler (tıbbi amaçlı olduğuna dair kanıt gösterildiğinde taşınabilir),  akülü vidalama ve matkaplar ile uçları, elektrikli testere, ucu 6 cm’den büyük her türlü bıçak (döner bıçakları ve seramik bıçaklar dâhil)

Patlayıcılar ve Parlayıcı Maddeler
Patlayıcı ve patlayıcı sistemleri (bunların taklitleri dâhil) fünye ve fitiller, dinamit ve gerçeğe uygun taklitler, havai fişekler, maytaplar, el bombası ve gerçeğe uygun taklitleri, plastik patlayıcılar, mayın barut  ve diğer askeri patlayıcılar, cephane ve mühimmat, parlayıcı sıvılar (petrol, benzin, mazot, alkol, etanol, gaz yağı vb.), sprey boyalar, tiner ve terebentin gazlar ve gaz tüpleri (fazla oksijen, propan gazı, bütan gazı , asetolon ), çakmak sıvıları ve gazları, meşale alevli çakmaklar (sadece ABD uçuşları için), taklit yanıcı maddeleri, güvenli olmayan her türlü kibrit (her yüzeyde yanabilen kibrit ), alkol oranı %70’i geçen içecekler ve sıvılar (kolonya vb.), duman çıkartan ürünler (sis bombası vb.)

Keskin ve Sivri Uçlu Olmayan Maddeler
Kalın sopalar (golf, kriket, beyzbol, hokey, lakros sopaları), kürekler (kano vb.) kelepçeler, her türlü ıstakalar (bilardo) kaykay balıkçılık  malzemeleri ve olta takımları, her türden cop, sopa (yolcu  profiline göre bu malzemelerin tarandıktan sonra geçişine izin  verilir.), kayaklar, urgan, halat, çelik halat, her türlü sörf tahtaları

Kimyasal Biyolojik Nükleer (NBC) ve Zehirli Maddeler
Asitler ve sıvı bataryalar, radyoaktif maddeler (sağlık hizmetlerinde kullanılanlar hariç), kuru buz  (2 kg’dan fazla ), kendinden parlayan maddeler, yangın söndürücüler, köpek kovucu spreyler, zehirler ve zirai mücadele ilaçları (haşere ilaçları, fare zehirleri vb.), bulaşıcı ve biyolojik tehlike içeren maddeler (mikroplu kan, bakteri ve virüsler), kimyasal/biyolojik ajanlar. Hardal gazı, sarin, şarbon, çiçek, siyanür, tularemi, botulism, ebola, marburg gibi yüksek ateşe neden olan V.H.F’lar, Sakat bırakan ve hareket kısıtlayan spreyler (biber gazı, göz yaşartıcı gazlar, anahtarlık şeklinde olan CN ve CS gazları). Çözücü, aşındırıcı ve sökücüler (klor, çamaşır suyu, tuzruhu vb. tahriş ediciler) basınçlı gaz tüpü, oksijen tüpleri (kimyasal oksijen üreticiler, dalgıç tüpleri, sıvı oksijen tüpleri), ısı üreten araçlar, her biri, 100 ml veya eşdeğer kapasiteden daha fazla olmayan kaplarda ve bir litrelik şeffaf, açılıp kapanabilen plastik torbaya konulmamış her türlü sıvılar (jel, dişmacunu, losyon, katı/sıvı karışımları, parfüm, tıraş köpüğü, aerosol, saç jölesi, içecekler, çorbalar, şuruplar vb.). Bu konudaki uygulama sıvılar ile ilgili düzenlemede belirtilmiştir.

altbiletbanner

www.edremitucakbileti.com - www.edorentacar.com - www.edremitkocaseyithavalimani.com - www.edremitairport.com - www.edoucakbileti.com 

Kuruluşumuz, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.